Loading...
Türkçe| English
KOS, sürekli iyileştirme ve geliştirmeye odaklanmış bir üçüncü taraf denetim kuruluşudur.

Şirketimiz; SAC, HIGG ve FFC Platformları tarafından akredite edilmiş, onaylı üçüncü taraf bağımsız ve tarafsız bir denetim kuruluşudur.

KOS, sürekli iyileşme ve gelişme odaklı bir üçüncü taraf denetim kuruluşudur.

Şirketimiz 2015’te kurulmuş olup, 2018 yılında kurumsallaşarak uluslararası hizmet vermeye başlayan, İstanbul merkezli bir bağımsız denetim kuruluşudur.

Türkiye, Avrupa, Kuzey Afrika, Bangladeş bölgelerinde hizmet vermektedir. KOS Denetim Ltd, aynı zamanda Uluslararası geçerliliği olan SLCP (Higg -Worldly Sosyal Modülü) Doğrulamalarını yapmak üzere yetkilendirilmiştir.

SLCP (Social Labor Convergence Program) imzacısıdır.

Alanında yetkin denetçi/doğrulayıcı kadrosu bulunmaktadır. Tüm denetçi ve doğrulayıcıları APSCA (Association of Professional Social Compliance Auditors) üyesidir ve CSCA (Certified Social Compliance Auditor ) düzeyindedir.

Müşterilerimiz için kaliteli, doğru ve güvenilir hizmetler sunma taahhüdümüzü yerine getirirken, standartlara uygun bir Kalite Yönetim Sistemi ve Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemilerini uygulamakta ve takip etmekteyiz.

Şirketimiz ISO 9001:2015 standartlarına ve IEC 27001:2017 standartlarına uygun olarak sertifikalandırılmıştır.
Davranış Kurallarımız
Saygın davranışımızda ve bitmek bilmeyen bilgi, beceri ve yeteneklerimizde mükemmelleşme hırsımızda profesyonel, iş ortaklarımıza, çalışanlarımıza, meslektaşlarımıza ve üstlerimize karşı tavrımızda adil, taraflardan gelen güncel bilgilere ve iç gereksinimlere güvenilir, yeni iş fırsatları bulma konusunda girişimci olan personelimize ve iş ortaklarımıza karşı sorumluluk almaktan ve doğru eylemleri zamanında almaktan sorumluyuz çünkü bu davranış kurallarında belirtilen ilkeleri takip ediyoruz.

Birbirimizle ve iş ortaklarımız ve diğer üçüncü taraflarla olan işbirliğimizde, günlük ilişkilerimizde nitelik ve değerler sergileriz. Bu nedenle her KOS çalışanı ve serbest çalışan/taşeron, iş hayatımız için bu ilkelerin içeriğini öğrenmelidir. Bunlar her yerde ve her zaman bağlayıcı kurallardır.
Değerli İş Ortaklarımız,

Şirketimiz yeterlilik, dürüstlük ve gelişmeyi temsil eder.

Dürüstlüğe, adalete, yeniliğe, doğruluğa, cesarete ve inisiyatife inanıyoruz.

Sürdürülebilir eylemleri takip ederiz, etik değerlere saygı duyarız, taraflar arasında terazi oluruz.

Sonuçta dünya çapında mutlu, bilinçli, sadık, kendine güvenen ve gururlu bir değer yaratmayı hedefliyoruz.

Kurumsal kültürümüz bu Davranış Kurallarında belirtilen ilkelere dayanmaktadır.

Başarımız için sıkı bir şekilde uymak çok önemlidir.

Bu ilkeler bizim karakteristik niteliklerimize dayanmaktadır.
Kalite ve Dürüstlük Politikası
Profesyonel görüş ve süreç içinde sizlere desteklerimizi sunarız. Uluslararası standartlara ve müşteri beklentilerine göre uyumluluğu değerlendiririz ve bu bilgiyi müşterilerimize ve çalışanlarımıza fayda sağlayacak iyileştirmeler önermek için temel olarak kullanırız.

Müşterilerimize kaliteli, doğru ve güvenilir hizmetler sunma taahhüdümüzü yerine getirirken, standartlara uygun bir Kalite Yönetim Sistemi ve Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi kurduk. Şirketimiz ISO 9001:2015 standartlarına ve IEC 27001:2017 standartlarına uygun olarak sertifikalandırılmıştır.

Benzer şekilde, dürüstlük, doğruluk ve alanımızda yetkinlik temel felsefemizdir. Bu, amaçla bir Türk denetim firması olarak profesyonel ve hesap verebilir bir şirket yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Ekibimizin her üyesi KOS Etik Kurallarımızın imzacısıdır.

Key of Sustainability Auditing Ltd. faaliyetlerini yürütürken ve tarafsız ve bağımsız yürütülür. Ticari faaliyetlerimizin yürütülmesi esnasında çıkar çatışmalarından kaçınırız. Code of Conduct'ımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Etik olmayan davranışların raporlanması ilgili, algılanan yasa dışı, etik olmayan veya uygunsuz davranışları bildirmek için çalışanlar ve müşteriler de dahil olmak üzere herkesin kullanımına açık, gizli bir raporlama aracı olarak aşağıdaki alanı kullanabilirsiniz. Bu alanda bildirimde bulunan herkesin kimliğinin gizli kalmasını sağlamaya söz veriyoruz. Tüm iddialar en üst düzeyde samimiyetle ele alınır ve dahili süreç kullanılarak incelenir.
İhlal Bildir
Soru sormak veya Kuralların ihlal edildiğinden şüphelendiğiniz durumları bildirmek isterseniz,
Doğruluk Yardım Hattını (+90 212 830 49 00) arayabilir veya ethic@keyofsustain.com adrersine
yazılı bir bildirimde bulunabilirsiniz.